Достапни линкови

Шефот на германската дипломатија на Балканска турнеја


Германскиот министер за надворешни работи Гвидо Вестервеле денеска започнува турнеја по Западен Балкан. Денеска тој ќе престојува во Хрватска, утре во Босна и Херцеговина и Србија, а в петок на Косово. Од германската влада велат дека тој ќе ја пренесе пораката оти безбедноста и стабилноста на Западен Балкан се од голема важност за Европа.
XS
SM
MD
LG