Достапни линкови

Американец осуден за трговија со Иран


Американски граѓанин со иранско потекло е осуден во САД за прекршување на владиното ембаргото за трговија со Иран.Тој е осуден на затворска казна од 2 години поради тоа што примил повеќе од 3 милиони долари од неговото смесјтво во Иран.
XS
SM
MD
LG