Достапни линкови

Израел ја засили безбедноста во Ерусалим


Израел распореди стотици полицајци во источниот, претежно арапски дел на Ерусалим на првиот петок од муслиманскиот верски месец Рамазан. Се очекува десетици илјади муслимани да присуствуваат на молитвата во главната џамија Ал Акса, трето најсвето муслиманско место по Мека и Медина во Саудиска Арабија.
XS
SM
MD
LG