Достапни линкови

Во Кина и натаму поројни дождови


Во северозападниот дел на Кина и натаму владее лошо време што ги попречува напорите на спасувачите по исчезнатите во лизгањето на земјиштето кое однесе над илјада човечки животи. Поројните дождови и натаму предизвикуваат поплави и лизагања на земјиштето, јавуваат агенциите, наведувајќи дека со тоа биле погодени неколку десетици илјади луѓе во тој дел на Кина.
XS
SM
MD
LG