Достапни линкови

Гејтс: Помошта за Авганистан е несоодветна


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс изјави дека потребна е промена на односот на американскиот сенат во поглед на испраќањето помош за Авганистан. Ресурсите кои Стејт департментот ги има на располагање за помош во воената зона се „несоодветни“ рече Гејтс, додавајки дека „ сенатот е дел од проблемот“.
XS
SM
MD
LG