Достапни линкови

Во Багдад загинале 4 полицајци


Најмалку четворица полицајци биле убиен а 10 луѓе повредени во престрелка во сунитскиот дел на Багдад, соопштуваат од Министерството за внатрешни работи на Ирак. Судирите избувнале во раните утрински часови по локално време во областа Саидијах која беше упориште на Ал Каеда во јужниот дел на Багдад.
XS
SM
MD
LG