Достапни линкови

Иран со закани до Израел


Иран ќе го запали Тел Авив доколку Израел изврши напад врз исламската република заради нејзината нуклеарна програма, изјавил иранскиот амбасадор во Обединетите нации Мохамед Хазаи. Тој изјавил дека и на најмала агресија од страна на Израел врз Иран , тие ќе реагираат и ќе го запалат Тел Авив. Западните сили и ОН се обидуваат со санкции да го принудат Техеран да се откаже од својата нуклеарна програма
XS
SM
MD
LG