Достапни линкови

Пожари во Русија


Пожари во Русија
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:07 0:00
Директен линк

Шумските пожари во централна Русија кај Вороњец принудија илјадници луѓе да ги напуштат домовите. Евакуирани се туристичките капацитети и болниците.

XS
SM
MD
LG