Достапни линкови

Експлозија во фабрика во Иран, 4 загинати


Најмалку 4 луѓе загинале во пожар предизвика од експлозија во иранкиот најголем нафтен терминал. Новинските агенции соопштуваат дека експлодирал централниот котел по што избувнал пожар во фабриката на осторвот Карк во персискиот залив. Досега се пронајдени 3 од жртвите а пожарот е ставен под конторла. Во несреќата се повредени и неколку луѓе.

XS
SM
MD
LG