Достапни линкови

Во ракетни напади во Пакистан загинале 16 луѓе


Најмалку 16 луѓе загинаа во ракетен напад од страна на американските сили врз засолништа на милитансти во пакистанкиот регион Јужен Вазиристан во близина на границата со Авганистан. Не се соопштуваат повеќе детали за настанот . Американски воени авиони редовно вршат наапади врз милитантите, а и Пакистан спроведе неколку големи воени операции против милитантите во Јужен Вазиристан.
.

XS
SM
MD
LG