Достапни линкови

Северна Кореја против воената вежба на САД и Јужна Кореја


Северна Кореја се закани дека ќе искористи нуклеарно заплашување како одговор на престојната заедничка вежба на Јужна Кореја и Соединетите држави. Од севернокорејската Национална Комисија за одбрана соопштиле дека земјата е подготвена да искористи нуклеарно заплашување и да започне света војна против САД и Јужна Кореја. Заедничките воени вежби треба да започнат утре.Вежбите се наменети за обесхрабрување на идните агресии на Северна Кореја
XS
SM
MD
LG