Достапни линкови

САД и Русија ги разменија шпионите, потврдено во Вашингтон


Американското министерство за правда соопшти дека успешно е извршена раземата на шпиони со Русија. Портпаролот на министерството Дон Бојд изјави дека Соединетите Држави ги размениле 10-ти руски шпиони, кои беа уапсени на 27-ми јуни, за 4-те лица кои беа затворени во Русија поради шпионирање за Соединетите Држави. Размената била извршена денеска на аеродромот во Виена. Руските агенции јавија дека 10-те руски шпиони веќе пристигнале во Москва.
XS
SM
MD
LG