Достапни линкови

Самоубиствен напад во Багдад, 5-мина загинати


Во самоубиствен на напад во Багдад загинале 5 лица, вклучувајки и 3-ца воени офицери, а 18 луѓе биле повредени. Експлозијата се случила во близина на еден воен контролен пункт.
XS
SM
MD
LG