Достапни линкови

Во Багдад загинале 12 аџии.


Во бомбашки напад на шиитски аџии во Багдад денеска загинале 12 луѓе, соопштува ирачката полиција. Денеска се одбележува последниот ден од шиитски верски празник. Во источниот дел на Багдад утрово загинале 6 луѓе , кога експлодирала бомба додека аџиите се враќале од џамија, а во северниот дел на градот , загинале уште 5 аџии. Едне човек загинал во центарот на градот во експлозија на автомобил бомба.
XS
SM
MD
LG