Достапни линкови

Времето ќе биде променливо со дожд


Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремен дожд и со умерен северен ветер. Попладне локално ќе има развој на нестабилна облачност, со пороен дожд и засилен ветер и грмежи особено во југозападниот дел од земјата. Утринската температура се движи од 10 до 18, а дневната ќе биде од 23 до 32 степена.
Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремен дожд и грмежи. Ќе дува повремено засилен северен ветер. Утринската температура се спушти до 16, а дневната ќе достигне до 28 степени.
XS
SM
MD
LG