Достапни линкови

САД - Однесувањето на Иран е загрижувачко


Портпаролот на Стејт департментот Филип Кроули вчера оцени дека забраната, двајца инспектори на ОН да влезат во Иран, е загрижувачка. Претходно, иранските власти соопштија дека нема да дозволат влез на двајцата инспектори поради пишување „невистинити“ извештаи, но дека Иран ќе дозволи инспекции.
Не се соопштуваат имињата на двајцата инспектори.
XS
SM
MD
LG