Достапни линкови

Во напади на НАТО , убиени 5 цивили во Авганистан


Најмалку 5 цивили загинале во воздушните напади на НАТО силите во источен Авганистан, соопштуваат авганистанските провинциски власти. Шефот на провинциската полицја соопштил дека две од жртвите се деца, а едно момче од 14 години било повредено. Но во нападот на Алијансата врз талибанските упоришта биле убиени и 38 бунтовници. НАТО и министерството за внатрешни работи на Авганистан не го потврдуваат настанот.
XS
SM
MD
LG