Достапни линкови

Премиерот Никола Груевски за спорот за името


Во стилот „Туѓо не сакаме, свое не даваме“, премиерот Никола Груевски вели дека Македонија останува посветена на процесот на изнаоѓање решение за спорот за името, кое ќе треба да биде верификувано на референдум.

XS
SM
MD
LG