Достапни линкови

Обама во ТВ обраќање ќе зборува за нафтената катастрофа


Американскиот претседател Барак Обама во телевизиско обраќање ќе ги објасни напорите на неговата администрација што ги превземаат за да ја решат ситуацијата со нафтената катастрофа по истекот на огромни количества нафта во Мексиканскиот залив. Белата куќа соопшти дека претседателот ќе претстави план за справување со ситуацијата и план како земјата да ја намали зависноста од фосилни горива. Обраќањето на Обама следува по неговата четврта посета на Заливот и на земјите кои се најпогодени од катастрофата.
XS
SM
MD
LG