Достапни линкови

Обама ја пофали иранската храброст


Американскиот претседател Барак Обама побара од светот да ги поддржи иранците кои се борат за поголема слобода во нивната земја. До повикот на Обама дојде во пресерет на годишнината од спорните претседатеслките избори во Иран кои доведоа до големи протести на опозицијата и до судири со полицијата. Во изјавата на Обама се додава дека храброста на иранскиот народ би требало да ги охрабри и другите во нивната борба за правда.
XS
SM
MD
LG