Достапни линкови

Гејтс:Авганистан треба уште да се труди


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс, изјави денеска дека властите во Авганистан треба да направат напори да се поврати авторитетот на безбедносните сили во сите региони на земјата до крајот на годината. Во спротивно Соединетите држави нема да му пружат помош на Авганистан. Гејтс изјавил дека генералот Стенли Мек Кристал кој командува со војската во Авгаснистан е убеден дека авганистанските сили можат да успеат во тоа.
XS
SM
MD
LG