Достапни линкови

Кралицата Елизабета шокирана од вчерашните убиства


Британската кралица Елизабета изјави дека е шокирана и дека ја дели „болката и ужасот“ со Британците, по вчерашното убиство на 12 луѓе. Според полицијата, 52-годишен таксист се возел и пукал во луѓето на 30 различни локации во северозападна Англија, по што се самоубил.
Најмајлку 25 луѓе се ранети.
Полицијата вели дека се уште е рано да се соопштат мотивите за нападот и да се каже дали жртвите биле случајни.
XS
SM
MD
LG