Достапни линкови

Хеликоптерска несреќа во Авганистан


Еден американски војник загина а тројца се повредени во хеликоптерска несреќа во Авганистан, соопшти американската армија. Инцидентот не бил предизвикан од непријателски оган и моментално се испитуваат околностите во кои се случила несреќата. Ирачки државен службеник изјави дека хеликоптерот се урнал во близина на кампот Спеичер во Тикрит. Од 2003 година до денес, повеќе од 4.000 американски војници загинаа во Авганистан.
XS
SM
MD
LG