Достапни линкови

Се враќа довербата во американските банки


Најголемата американска финансиска институција, Бенк оф Америка, соопшти дека остварила приход од 3,2 милијарди долари во првиот квартал од годинава. Овие резултати, објавени денеска, се сметаат за уште еден показател за заздравување банкарството и еконмијата во Соединетите Држави.


XS
SM
MD
LG