Достапни линкови

Јагланд ја продолжува посетата на Македонија


Генералниот Секретар на Советот на Европа, Торбјорн Јагланд денеска ја продолжува дводневната посета на Македонија. Во пресрет на македонското преземање на претседавањето со Комитетот на Министри на Советот на Европа, Јагланд ќе се сретне со претседателот Ѓорге Иванов, претседателот на Собранието Трајко Велјаноски и со премиерот Никола Груевски. Тој вчера имаше средба и со министерот за надворешни работи Антонио Милошоски.
XS
SM
MD
LG