Достапни линкови

Сите патници се мртви, соопшти полското МНР


Со голема сигурност можеме да претпоставиме дека сите патници на авионот во кој патуваше pолскиот претседател Лех Качински се мртви, изјави портпаролот на полското министерство за надворешни работи Пиотр Пазковски. Градоначалникот на Смолеск, градот во чија близина се урна авионот, во изјава за телевизиската станица „Росија – 24“ рече дека сите во авионот загинале откако леталото „ги поткачило дрвјата, се удрило од земјата и се распарчило“ при обид да слета на аеродромот во Смолеск.
XS
SM
MD
LG