Достапни линкови

Уапсен пушач во авион


Еден дипломат од Катар бил уапсен бидејки се обидел да пуши цигара во тоалетот во авионот кој летал од Вашингтон до Денвер. Постоело страхување дека станува збор за терористички чин поради што авионот во придружба на воени авиони слетал безбедно на аеродромот во Денвер. Истражните органи не пронашле никаков експлозив.
XS
SM
MD
LG