Достапни линкови

Делегација на МО и АРМ во посета на САД


Делегација на Министерството за одбрана и Генералштабот на АРМ, предводена од министерот Зоран Коњановски и началникот на ГШ на АРМ, генерал-потполковник Мирослав Стојановски од четврти до осми април ќе престојува во американската сојузната држава Вермонт. Како што соопшти Министерството за одбрана, за време на посетата македонската делегација ќе има повеќе средби кои се во насока на продолжување на досегашната одлична соработка во областа на одбраната како и во мисијата Феникс во Авганистан.
XS
SM
MD
LG