Достапни линкови

Груевски најави нов казнен систем


Македонскиот премиер Никола Груесвки денеска не соопшти детали од средбата со грчкиот премиер Јоргос Папандреу во Брисел.Тој рече дека нема што да додаде повеќе од она што претходно го изјави министерот за надворешни работи Антонио Милошоски.
Груевски денеска во Штип, најави нова казнена стратегија со која се предвидува намалување на казните. Тој додаде дека со новиот казнен систем кој треба да биде промовиран идната недела, нема да има многу високи казни ни многу ниски.
XS
SM
MD
LG