Достапни линкови

Давитоглу:Турција ја подржува Македонија


Турскиот министер за надворешни работи Ахмед Давитоглу по денешната средба во Битола со градоначалникот Владимир Толевски, изјави дека Турција го поддржува членството на Македонија во НАТО и оти се надева дека односите меѓу Македонија и Грција ќе се подобрат.
XS
SM
MD
LG