Достапни линкови

Нетанјаху ќе се сретне со Обама


Потпаролот на израелскиот премиер, Марк Регев изјави денеска дека Бенјамин Нетанјаху ќе се сретне во вторник во Вашингтон со американскиот претседател Барак Обама. Средбата следува по зголемените тензии во палестинско- израелските односи околу спорната изградба на еврејска населба за доселеници во Источен Ерусалим.
XS
SM
MD
LG