Достапни линкови

Обама побара од сенаторите да ги подржат финансиските реформи


Американскиот претседател Барак Обама денеска ги повика сенаторите да ги усвојат реформите на финансискиот систем, кои предвидуваат и нова агенција за заштита на потрошувачите од турбуленциите на Вол Стрит. Обама, во саботното радио обраќање до нацијата нагласи дека се потребни нови правила кои ќе овозможат пазарот да функционира слободно и фер и оти тоа е од интерес за американците.
XS
SM
MD
LG