Достапни линкови

Клинтон и Буш во посета на Хаити


Поранешните американски претседатели Бил Клинтон и Џорџ Буш ќе го посетат Хаити во понеделник. Претседателите ќе се сретнат со владини претставници на Хаити со кои ќе разговараат за долгорочни планови за закрепнување на земјата која пред два месеци ја погоди земјотрес со интезитет од 7 степени по рихтеровата скала.Околу 230 илјади луѓе загинаа и над милион луѓе останаа бездомници по разурнувачкиот земјотерес.
XS
SM
MD
LG