Достапни линкови

Иранската полиција стравува од опозициски протести


Иранската полиција го зголеми бројот на полицајци кои вечерва ќе патролираат низ улиците на Техеран за да се избегнат можни опозициски протести за време на националниот фестивал , пренесува новинската агенција Исна. Полицискиот шеф , генерал Хосеин Саједина изјави дека дека полицајците дејствуват превентивно за да не се претвори настанот во полиштичка активност.
XS
SM
MD
LG