Достапни линкови

Бомбашки напад во Тајланд


При експлозија на неколку бомби во Банкок ранети се двајца тајландски војници пренесуваат новинските агенции. Нападот врз базите на војската се случил за време на демонстрациите на опозицијата против владата. Полицијата во Банкок соопшти дека започнала со апсење на осомничени за нападот.
XS
SM
MD
LG