Достапни линкови

Јанкуловска и Дачиќ ќе разговораат за проблемот со азлилантите


Српскиот министерот за внатрешни работи Ивица Дачиќ утре во Скопје ќе се сретне со својата колешка, Гордана Јанкулоска. Според соопштението на МВР на средбата планирано е двајцата министри да разговараат за соработката меѓу двете полиции, а се очекува да биде отворено и прашањето за решавање на проблемот со азилантите од двете држави
XS
SM
MD
LG