Достапни линкови

Тешка ноќ за настраданите од земјотресот во Турција


Стотици луѓе во источна Турција, изминатата студена ноќ ја поминаа во шатори, бидејки вчера останаа без своите домови во земјотресот што го погоди тој регион. Настрадаа најмалку 51-но лице, а жителите во настраданите подрачја добија препорака да не се враќаат во оштетените објекти, бидејки се можни нови потреси.
XS
SM
MD
LG