Достапни линкови

Убиени двајца полицајци во Пентагон


Двајца полицајци биле убиени, а двајца други полесно ранети откако синоќа врз нив било стрелано во метро влез во воениот комплекс во Вашингтон. Напаѓачот, како што соопшти полицијата на Пентагон, веднаш бил убиен, а станува збор за 36 годишниот Џон Патрик Бедел од Калифорнија. Не се соопштени можните мотиви за неговиот напад.

XS
SM
MD
LG