Достапни линкови

Стотици луѓе се заробени под урантините во Чиле


Во чиленскиот град Консепсион состојбата се влошува јавуваат новинските агенции. Најмалку 100 луѓе се заглавени под урнатините на 14 катна зграда. Властите соопштија дека досега извлекле 3 мртви тела од урантините на зградата. Полицијата со воден млаз се обидува да се справи со престапниците кои ги ограбуваат маркетите.
XS
SM
MD
LG