Достапни линкови

Тимошенко бара да се изгласа доберба на Владата


Украинската премиерка Јулија Тимошенко ги предизвика своите противници и побара да се гласа за доверба на владата јавуваат новинските агенции. Тимошенко се обиде да го убеди парламентот да гласа за да покаже дали има доверба на нејзината влада , но нејзиното барање е одбиено. Барањето на Тимошенко доаѓа на ден пред инагурацијата на Виктор Јанукович, за кој таа тврди дека со измама победил на претседателските избори.
XS
SM
MD
LG