Достапни линкови

Давутоглу во посета на Техеран


Турскиот министер за надворешни работи Ахмет Давутоглу денеска е во посета на Техеран на разговори со иранското раководство во врска со нуклеарната програма. Турција, која има добри односи со Иран, се обидува да биде постигнат компромис меѓу Техеран и Западот во врска со предлозите за збогатување на ирански ураниум во странство.
XS
SM
MD
LG