Достапни линкови

Турција ќе посредува со Иран


Турскиот министер за надворешни работи Ахмед Давутоглу утре треба да отпатува за Иран во обид да побара од таа земја да го почитува договореното со Обединетите нации во врска со нејзината нуклерана програма. Во меѓувреме, Западните земји го зацврстуваат притисокот во барањето поостри санкции против Иран.
XS
SM
MD
LG