Достапни линкови

Груевски: Подготвен сум да разговарам со Папандреу во секое време


Отворен сум за средба и подготвен да разговарам со грчкиот премиер Јоргос Папандреу во секое време и на секое место. Ова денеска го изјави премиерот Никола Груевски.Тој додаде дека Папандреу го прифатил предлог, а датумот на средбата дополнително ќе биде одреден.

XS
SM
MD
LG