Достапни линкови

Лавини во Авганистан, 157 луѓе загинале


Во повеќе снежни лавини, кои неделава се случија во Авганистан, загинале 165 луѓе, соопшти министерството за внатрешни работи. Поради невремето, бил блокиран планинскиот премин кој го поврзува Кабул со северниот дел на земјата. Портпаролот на полицијата изјави дека се пронајдени телата на 165 луѓе, затрупани во лавините, а оти биле евакуирани над 2 илјади.
XS
SM
MD
LG