Достапни линкови

Ослободена французинка по три месеци заточеништво


Меѓународниот Комитет на Црвениот Крст соопшти дека денеска е ослободен еден од нивните помошници кои биле киднапирани во државата Чад. Французинката Лаурен Марице после три месеци заточеништво е пуштена на слобода, додека нејзиниот колега со двојно државјанство и од Франција и од Британија и понатаму е заробен.
XS
SM
MD
LG