Достапни линкови

Претседателски избори во Шри Ланка


Жителите на Шри Ланка денеска гласаат на првите претседателски избори по 20 години војна со Тамилските тигри. На изборната листа се најдоа 22 претседателски кандидати, но главната трка е меѓу актуелниот претседател Махинда Рајапаска и поранешниот шеф на армијата Сарат Фонеска.
XS
SM
MD
LG