Достапни линкови

Во бомбашки напади во Авганистан убиени 2 војници


Во бомбашки напад на воената база во јужниот дел на Авганистан животот го загубија двајца војници на НАТО силите, а 8 се повредени. Норвешкиот војник загинал во експлозија на бомба поставена покрај патот во покраината Фарџаб, а британскиот војник во експлозија во покраината Хелманд. Талибанците во меѓувреме ја преземаа одговорноста за ракетниот напад на аеродромот во Кандахар во кој беа повредени двајца бугарски и двајца романски војници.

XS
SM
MD
LG