Достапни линкови

150 000 жртви во Порт о Пренс по земјотресот во Хаити


Властите во Хаити соопштија денеска дека во земјотресот што го погоди островот на 12 јануари животот го загубиле околу 150 илјади луѓе само во главниот град Порт о Пренс. Точната бројка на останатите загинати околу градот сеуште не се знае. Властите сметаaт дека неможе да се утврди и колку тела биле закопани по земјотресот.
XS
SM
MD
LG