Достапни линкови

Прикажани снимки со човекот кој уби 7 агенти на ЦИА


На неколку пакистански и арапски телевизии биле прикажани видео снимки за кои се наведува дека се на јорданскиот бомбаш самоубиец кој во една база во Авганистан уби седумина агeнти на ЦИА. На снимката е прикажан Хумам Абу Калил ал Балави кој вели дека ќе се одмаздел за смртта на пакистански талибански лидер Бејтула Мехсуд.
XS
SM
MD
LG