Достапни линкови

Либерман-екстремистичките групи ќе се преселат на Балканот


Изрелскиот министер за надворешни работи Авигдор Либерман соопшти дека следната дестинација на екстремистичките групи како Ал Кадеа ќе биде Балканот, пренесува новинската агенција Асошиејтед прес. Министерот за тоа прашање го известил и македонскиот премиер Никола Груевски на нивната денешна средба во Ерусалим. Како доказ Либерман го опишал патот на парите на муслиманските водечки добротворни организации до Балканот.

XS
SM
MD
LG